O mnie

Anna Sieńkowska- magister sztuki, absolwentka Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie UAP) w Poznaniu. Uzyskała dyplom z grafiki projektowej w Pracowni Ilustracji i Typografii w pracowni prof.Grzegorza Marszałka.

Od roku 2013 jest współzałożycielką Galerii Centralne Oko działającej w Poznaniu na ul. Garbary- jako kuratorka, przygotowała i zrealizowała wiele wystaw promując artystów środowiska poznańskiego, oraz kilku artystów z całej Polski, pokazując malarstwo, rzeźbę i fotografię. Uwieńczeniem tych przedsięwzięć było zrealizowanie wraz trzema innymi galeriami, projektu i wystawy w poznańskim Arsenale „pozaPOZNANIEM”.

Jako artystka zajmuje się przede wszystkim malarstwem symbolicznym, ilustracją i projektowaniem graficznym, używając różnych technik: akwareli, temper oraz akryle na płótnie. W swoim dorobku ma wiele wystaw zbiorowych oraz indywidualnych, ilustracje i okładki do książek, plakaty. Od kilku lat prowadzi zajęcia edukacyjne dla młodzieży chętnej zdawać egzaminy na wyższe uczelnie artystyczne, prowadząc szkołę „OK.O Nauka Rysunku i Malarstwa”. Bierze udział w projekcie CK Zamek pt: „Biblioteka Wyobraźni” i „Na Straży Wyobraźni” – prowadząc warsztaty dla dzieci młodszych oraz młodzieży gimnazjalnej.  Jest współtwórczynią Fundacji ”Sztuka dla Ciebie”, która między innymi zrealizowała projekty: „Sztukmistrzynie” przeznaczony dla osób 50+,”Namiot Sztuki”, Plenery malarskie, ”Z głową w Chmurach”,

Autorska strona  Ann Sien  http://sienkowska-grynko-ania.blogspot.com/